DARMOWE PRZEJAZDY DLA UCZNIÓW  INFORMACJE TECHNICZNE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Od pierwszego października dzieci do szóstego roku życia, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści mogą jeździć komunikacją miejską za darmo. W tym miesiącu do bezpłatnych przejazdów upoważnia legitymacja szkolna, od listopada darmowy bilet elektroniczny.

Darmowe przejazdy dotyczą dzieci i uczniów zameldowanych w Częstochowie i uczęszczających do częstochowskich szkół. W październiku korzystanie udogodnienia możliwe jest za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, a w przypadku przedszkolaków – za słownym oświadczeniem dorosłego opiekuna. Od listopada do bezpłatnego korzystania z transportu miejskiego będzie upoważniał zasilony darmowym doładowaniem bilet elektroniczny.

Więcej informacji na stronie: http://www.mpk.czest.pl/news/489/jak-skorzystac-z-darmowych-przejazdow-dla-dzieci-i-mlodziezy-sprawdz-szczegoly