Szkolny Dzień Zwierzaka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

W dniu 22.06.2017r  odbył się Szkolny Dzień Zwierzaka. Uczniowie mieli w tym dniu okazję zaprezentować swoich pupili przyprowadzając bądź przynosząc ich do naszej szkoły.

Właściciele opowiadali o tym, w jaki sposób opiekują się podopiecznymi. Zainteresowani uczniowie posiadaniem małego przyjaciela dowiedzieli się ile czasu należy poświęcić zwierzakowi, czym i w jaki sposób go odżywiać, jak dbać o jego  higienę i czystość.

Spotkanie to było okazją do rozmów z uczniami nt praw zwierząt i ich przestrzegania.

Cieszymy się, gdyż dzieciaki bardzo kochają zwierzęta. Potwierdza to choćby „ frekwencja zwierząt” na naszym szkolnym dziedzińcu. Były psy, koty, rybki, świnki morskie, krewetki, żółwie, papużki, a nawet kura nioska.