V finał Międzyszkolnego konkursu Polonistyczno-Ekologicznego " Baśń z ekologią w tle" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

W dniu 08.05.2017r na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie odbył się V finał Międzyszkolnego konkursu Polonistyczno-Ekologicznego

„ Baśń z ekologią w tle…”

Spośród 31 konkursowych prac z 9 szkół podstawowych wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zdobył  uczeń  klasy V Szkoły Podstawowej nr 53 w Częstochowie  Kamil Frukacz

za baśń pt. „Złota Rybka” ”

II miejsce przypadło uczennicy klasy VI Szkoły Podstawowej nr 53 w Cz-wie  Zuzannie Kuroń

za baśń pt.” Kogucik Złoty Grzebyczek”

Równoległe II miejsce zajęła uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Kłobucku  Dominika Pytel za baśń pt.”Jaś i Małgosia”

III miejsce otrzymały 2 osoby- uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej nr 53 Karolina Żarska za baśń pt.  „Jaś i Małgosia”     oraz Karolina Kołodziejczyk uczennica klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 38 za baśń pt”Mała Syrenka”

Komisja konkursowa wyróżniła dodatkowo 5 prac-

1.      Antoniego Karasia ucznia klasy II  SP w Brzyszowie.za baśń pt”O tym jak Jaś i Małgosia segregowali śmieci”

2.      Zofii Szmerdt uczennicy klasy VI  ZSP nr 1 w Rędzinach  za baśń pt”Królewna Śnieżka”

3.      Oliwii Kotkowskiej uczennicy klasy V SP nr 2 w Kłobucku za baśń pt” Eko Kopciuszek”

4.      Nikolii Respondek uczennicy klasy III  SP nr 25 za baśń pt”Jaś i Małgosia”

5.      Dominiki Nogi uczennicy klasy III SP nr 2 w Kłobucku za baśń pt”Zielony Kapturek”

Doceniono min wiek uczestników,  oryginalność tematyki, imponującą znajomość baśni oraz oprawę plastyczną i estetykę pracy.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie laboratorium Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.