Wizyta Straży Miejskiej w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

11 lutego 2017 r. w naszej szkole strażnicy miejscy przeprowadzili pogadanki z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz prawidłowego zachowania się w obecności psa.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Dzieci zaznajomiły się z najczęstszymi sytuacjami, w których powinny zachować szczególną ostrożność np. w kontakcie z nieznajomymi, podczas zabaw w pobliżu drogi, podczas ferii zimowych, podczas zabaw na śniegu.

Druga część spotkania dotyczyła właściwego zachowania się w kontakcie z psem w tym „język komunikacji psa”, najczęstsze błędy w podejściu do psa, zasady zachowania się w przypadku ataku psa. Dzieci poznały właściwe postawy przybierane w czasie ataku psa, właściwe zachowanie, gdy przechodzą obok psa.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom ze Straży Miejskiej w Częstochowie i oczywiście psu służbowemu.